Przeprowadzasz się? Wypróbuj te wskazówki, aby przeprowadzka zakończyła się sukcesem

Przeprowadzasz się? Wypróbuj te wskazówki, aby przeprowadzka zakończyła się sukcesem

Przeprowadzka do nowego domu może być niezwykle stresująca. W końcu zostawia się przyjaciół, rodzinę i dotychczasowe życie. Nawet jeśli nie masz żadnych sentymentalnych przywiązań do swojego obecnego domu lub okolicy, większość ludzi boi się spakować cały swój dobytek i wyruszyć w nowe miejsce. Istnieją jednak sposoby na to, by proces przeprowadzki był jak najmniej stresujący. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc zapewnić, że następna przeprowadzka będzie sukcesem.

Planuj z wyprzedzeniem i zorganizuj się

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, by złagodzić stres związany z przeprowadzką, jest planowanie z wyprzedzeniem. Wiele rzeczy znajdzie się na swoim miejscu, gdy zaczniesz się pakować, ale zawsze pozostaje mały stres wynikający z braku planu. Sporządź listę wszystkich przedmiotów, które zabierzesz ze sobą, a także listę rzeczy, które trzeba będzie wyrzucić przed przeprowadzką. Warto zrobić szczegółową listę pakowania, aby tylko realizować kolejne punkty. To zaoszczędzi nam dużo stresu. 

Nie pomijaj drobiazgów

Ludzie często zapominają o drobiazgach, które składają się na udaną przeprowadzkę. Choć masz do przewiezienia mnóstwo rzeczy, to jeśli nie będziesz uważał na ich rozmieszczenie, ilość czasu i wysiłku poświęconego na przeprowadzkę może się zmniejszyć. Podczas rozpakowywania upewnij się, że wszystkie przedmioty, takie jak koce, prześcieradła i ręczniki, nie są upchnięte razem. Pamiętaj też, aby wszystkie małe, ciężkie przedmioty, takie jak naczynia i patelnie, położyć na podłodze. Jeśli odkładasz rzeczy do szafy i masz dużo wiszących ubrań, spróbuj je powiesić zamiast układać na podłodze lub w worku. 

Poproś rodzinę i przyjaciół o pomoc

Jeśli masz członków rodziny, którzy mieszkają w pobliżu, zapytaj ich, czy mogą pomóc w przeprowadzce. Może to oznaczać zaoferowanie pomocy w pracach domowych, takich jak odkurzanie lub zmywanie naczyń, a nawet w samym procesie przeprowadzki. Może to być świetna okazja do zacieśnienia więzi z członkami rodziny, gdy ci pomagają, a także świetny sposób na uzyskanie bezpłatnej pomocy przy przeprowadzce. Jeśli nie masz w pobliżu członków rodziny, nie bój się poprosić o pomoc przyjaciół. Jeśli masz grupę networkingową na Facebooku, rozważ poproszenie ich o pomoc w przeprowadzce. 

Miej plan awaryjny

Zastanów się nad planem awaryjnym na wypadek, gdyby twój pierwotny plan nie poszedł zgodnie z planem. Na przykład, jeśli pierwotny plan zakładał przeprowadzkę za cztery tygodnie, a zajmie ona pięć tygodni, upewnij się, że masz plan awaryjny, co zrobisz, jeśli tak się stanie. Jeśli masz sąsiada, który chętnie pozwoli Ci u siebie zamieszkać do czasu zakończenia przeprowadzki, rozważ to jako plan awaryjny. Rozsądnie jest mieć więcej niż jeden plan awaryjny na wypadek, gdyby stało się coś nieoczekiwanego.

I wreszcie, bądź cierpliwy 

Nie spiesz się podczas pakowania i nie próbuj upchnąć wszystkiego w samochodzie na siłę. Lepiej zrobić parę kursów więcej, niż potem było wszystko do wyrzucenie, bo np. się potłucze. Najlepiej weź sobie na przeprowadzkę urlop w pracy, aby skupić się wyłącznie na tym zadaniu. Przesypiaj w ciągu dnia minimum 7 godzin — wówczas kolejnego dnia wszystko pójdzie ci sprawniej.