Czy warto kupić mieszkanie w obecnych czasach?

Czy warto kupić mieszkanie w obecnych czasach?

Rosnąca inflacja wpływa na wszystkie aspekty naszego życia, a szczególnie na ceny nieruchomości. Na wysokie ceny mieszkań czy domów wpływają nie tylko rosnące koszty materiałów budowlanych, ale również robocizna, za którą budowlańcy chcą coraz więcej. Przez to wielu z nas nie może sobie pozwolić na zakup własnego mieszkania czy domu. 

Czy warto kupić mieszkanie w obecnych czasach?

Dawniej oprocentowanie kredytów hipotecznych było znacznie niższe. Osoby, które wzięły kredyt rok temu obecnie płacą 2 razy większe raty. To z kolei skłania do myślenia wielu z nas. W końcu nie wiemy jak sytuacja zmieni się w najbliższym czasie. Dlatego też dla wielu najlepszym wyjściem może okazać się wynajem mieszkania. Niektórzy idą na ustępstwa i decydują się na zakup mniejszego mieszkania. Mniejszy metraż to oszczędność, jednak wpływa to na komfort życia. 

Sytuacja na rynku nieruchomości w ostatnim czasie bardzo się zmieniła. Mowa tutaj o wzroście cen sprzedaży i wynajmu nieruchomości. Kupując mieszkanie na kredyt będziemy spłacać raty kredytu za nasze mieszkanie. W przypadku wynajmu pieniądze te przekazujemy właścicielowi nieruchomości. Dla wielu jest to główny powód, przez który decydują się na kupno mieszkania. W ostatnim czasie ceny nieruchomości znacznie wzrosły. Jednak wszystko wskazuje na to, że prawdopodobnie ustabilizują się na obecnym poziomie. Jeśli już zdecydujemy się na kupno mieszkania powinniśmy zrobić to dobrze. Po pierwsze warto wybrać mieszkanie w dobrej cenie. Warto także przeglądać oferty mieszkań używanych. Często są one znacznie tańsze. Oczywiście będziemy musieli przeznaczyć środki na remont, jednak wciąż będzie to tańsze rozwiązanie niż kupno nowej nieruchomości. Najlepszą opcją w obecnej sytuacji jest kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem. Dzięki temu przez 5 bądź 10 lat będziemy mieć stałą wysokość raty.

1 thoughts on “Czy warto kupić mieszkanie w obecnych czasach?

  1. Jedni mówią, że warto, inni mówią, że nie warto. Pozostaje kierować się własną analizą i rozumem.

Comments are closed.