Praktyczna szafa do małego salonu

Praktyczna szafa do małego salonu

Mały salon jest wielkim wyzwaniem w aranżacji. Na niewielkim metrażu musimy zmieścić najpotrzebniejsze meble nie tworząc jednocześnie poczucia ciasnoty i przytłoczenia. Szafa wydaje się wyć jednym z podstawowych elementów jakie musimy umieścić w salonie, zwłaszcza jeżeli inne pomieszczenia nie pozwalają na stworzenie oddzielnej garderoby. Poniżej kilka propozycji jak odpowiednio dobrać szafę do małego salonu, by była ona pojemna i praktyczna.

Indywidualne podejście

W małych mieszkaniach musimy cenić sobie każdy centymetr wolnej przestrzeni. Dlatego rozrysowując plan ułożenia mebli musimy pozyskać jak najwięcej miejsca. Pomocny w tym jest specjalny kreator, który w darmowych wersjach dostępny jest na stronach salonów sprzedaży. Jeżeli nie mamy zmysłu przestrzennego najlepiej jest wezwać fachowca, być może idealnym rozwiązaniem dla nas będzie szafa na wymiar, która zostanie dostosowana pod metraż naszego salonu.

Pojemna przestrzeń

Nasza szafa do pokoju dziennego musi pomieścić nie tylko standardową garderobę, ale również zapasowe koce i pościel. Funkcjonalne kosze cargo i wysuwane szuflady zapewnią poręczne przechowywanie, a zamontowanie oświetlenia pomoże odnaleźć każdy drobiazg. Zastosowanie drzwi składanych sprawi, że będziemy mieć wgląd do całości szafy i nie będzie wymagana duża wolna przestrzeń przed szafą. Ażurowe wykończenie idealnie wpasuje się do salonu w stylu boho, a lakierowane na wysoki połysk fronty cenione są we wnętrzach glamour – sprawdź więcej tutaj: https://projektowa.pl/czym-jest-styl-glamour-i-jakie-ma-podstawowe-cechy/.

Szafa, która nie zwraca na siebie uwagi

Chcąc ukryć szafę w niewielkim salonie mamy do dyspozycji parę możliwości. Jeżeli mebel został wpasowany we wnękę oryginalnym pomysłem jest pomalowanie szafy w kolorach ściany, lub zamontowanie na całej długości lameli ściennych. Lamele to dekoracyjne listwy ozdobne montowane najczęściej na jednej ścianie za pomocą kleju. Położone poziomo sprawią, że mały salon stanie się wizualnie dłuższy. Dzięki temu optycznie go powiększymy i estetycznie schowamy szafę. Inną metodą jest zastosowanie fototapety w modne roślinne akcenty. Popularne liście monstery w pomysłowy sposób urozmaicą pokój.