Drewniane schody

Drewniane schody

Każdy chce, bo wnętrze jego domu było urządzone w możliwie najlepszy sposób. W przypadku budowy własnego domu coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie drewnianych schodów. Choć schody wykonane z drewna były znane od lat, to jednak zostały stopniowo zastąpione przez nowsze rozwiązania. Obecnie jednak wracają do łask.

Dlaczego warto zdecydować się na drewniane schody?

Schody wykonane z drewna pełnią nie tylko funkcję łączenia pięter ze sobą, ale są również znakomitą dekoracją wnętrza. Odpowiednio dobrane schody mogą być znakomitym dopełnieniem, które idealnie ociepli cały dom.

Warto pamiętać o tym, że drewno jest dość uniwersalne. Oznacza to, że materiał ten znakomicie łączy się z wieloma innymi surowcami. Właśnie dlatego schody drewniane sprawdzą się zarówno w tradycyjnym wnętrzu, jak i w tym nowoczesnym. Połączenie drewna z metalem doda charakteru każdemu nowoczesnemu wnętrzu.

Zalety drewnianych schodów

Schody wykonane z drewna cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wbrew pozorom materiał, jakim jest drewno, może być niesamowicie odporny. Decydując się na dobrej jakości twarde drewno, kupujący zyskuje schody, które posłużą mu wiele lat.

Dużą zaletą schodów wykonanych z drewna jest to, że są one robione pod indywidualne zamówienie. Oznacza to, że znakomicie sprawdzą się one nawet we wnętrzach o nieregularnych wymiarach i kształtach.

Warto również wspomnieć o tym, że drewno to materiał ekologiczny, który tworzy w domu przyjazny mikroklimat. Właśnie dlatego drewniane schody są znakomitym rozwiązaniem dla alergików.

Jakie drewno wybrać?

Decydując się na zakup drewnianych schodów, warto dokładnie przemyśleć, z jakiego drewna mają być one wykonane. Od jakości drewna będzie zależała dłuższa możliwość użytkowania danych schodów.

Drewniane schody najczęściej wykonywane są z drewna drzew takich jak dąb, buk, jesion czy nawet klon. Jednak w ostatnich latach coraz więcej osób zaczyna interesować się drewnianymi schodami wykonanymi z drewna drzew egzotycznych. Drewno takie zapewnia schodom niepowtarzalny wygląd. Dużą zaletą drewna egzotycznego jest jego bardzo duża odporność na światło. Należy jednak liczyć się z tym, że cena takiego drewna jest o wiele wyższa niż tego z drzew dostępnych w Polsce.

Drewniane schody to rozwiązanie, które znakomicie sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i w klasycznych wnętrzach. Nic więc dziwnego w tym, że coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie schodów z drewna we własnym domu.